O nás

Poskytujeme kvalitný výber toho najlepšieho, exkluzívne značky luxusných a športových automobilov. Takmer všetky vozidlá sú vybavené satelitným navigačným systémom GPS a platnou diaľničnou známkou pre SR.

AVIS Prestige ponúka flexibilný spôsob zabezpečenia all-inclusive prenájmu exkluzívnych automobilov a pôžitok z pohodlnej jazdy. Sme slovenská spoločnosť so slovenským zastúpením, ktorej tím ľudí tvoria špecialisti na prenájom luxusných vozidiel na celom území SR a EÚ. Ponúkame jedinečné riadenie za prijateľné ceny.

Okrem iného ponúkame aj výnimočnú letiskovú službu, ktorá vás odbremení od zbytočných starostí a dlhého čakania na taxíky. Z lietadla môžete pokojne vyjsť s istotou, že vaše auto bude pred príletom pristavené a prichystané. Služba ideálna pre obchodné stretnutia, keď vás tlačí čas.

Svojim zákazníkom vždy podávame prvotriedne služby a jedinečný individuálny prístup za každých okolností. Flotilu áut Avis Prestige tvoria exkluzívne vozidlá prenajímateľné priamo na území SR pre každú príležitosť. Sme nesmierne hrdí, že vám dnes vieme poskytnúť výber celosvetovo obľúbených značiek luxusných a športových automobilov ako: Audi, BMW, Mercedes–Benz, Porsche. U nás nájdete to správne vozidlo, ktoré zaručene splní aj tie najnáročnejšie požiadavky.

História

Viac ako 70 ročná tradícia nadštandardných služieb

Ako to celé začalo

Písal sa rok 1946, keď bývalý vojenský pilot Warren Avis, založil prvú spoločnosť poskytujúcu služby prenájmu automobilov. Prvá požičovňa sa nachádzala na letisku Willow Run v blízkosti mesta Detroit a už v roku 1953 sa otváralo prvé zastúpenie na starom kontinente. Rok 1963 sa stal debutovým pre jednu z najznámejších reklamných kampaní všetkých čias, „We Try Harder“. V roku 1972 prichádzajú prenájmy v reálnom čase, AVIS ako prvá autopožičovňa začína používať rezervačný softvérový systém Wizard. 20 rokov po otvorení prvého európskeho zastúpenia sa z AVIS stáva líder prenájmov v Európe, Afrike a na Strednom východe, pričom dnes pôsobí v 172 krajinách sveta a ponúka viac ako 500-tisíc vozidiel.

Slovenský príbeh

Príbeh AVIS na Slovensku má veľmi podobný príbeh, ako ten americký. Na začiatku bola veľká odvaha, snaha presadiť sa a neustály zápal budovať požičovňu so službami svetového formátu pre široké masy. Náš príbeh začína v roku 1995. Mali sme v malej lokálnej autopožičovni 45 starších vozidiel. V tom čase na Slovensku podnikali iba dve medzinárodné spoločnosti.

Po získaní zastúpenia značky AVIS v medzinárodnom tendri sme začali pracovať na našom zaradení sa pod najväčšiu autopožičovňu. Ľahké to však nebolo, prvé roky boli veľmi ťažké. Postupne sme aktualizovali flotilu vozidiel a upevňovali pozíciu ( vtedy ešte nie veľmi známej, ) značky AVIS na Slovenskom trhu.

V roku 1998 sme sa stali najväčšou požičovňou automobilov v krajine a v roku 2000 naša flotila prekročila 100 automobilov.

Naším základným pravidlom už od začiatku bolo prenajímať najnovšie automobilové novinky. Stali sme sa autopožičovňou áut pre všetkých, dostupnou pre všetky typy zákazníkov.

Značka AVIS Prestige, ktorá funguje v zastúpení spoločnosti Effective CarService s.r.o., sa na Slovensku zrodila 1. mája 2017. Spoločnosť Effective CarService s.r.o začínala spočiatku ako menšia slovenská spoločnosť s neveľkým množstvom automobilov. Každý raz začínal, avšak vďaka nášmu zápalu pre automobily, výdrži, individuálnemu prístupu ku zákazníkom a neustálemu skvalitňovaniu služieb sme si našimi exkluzívnymi službami dokázali získať a udržať množstvo významných klientov, ktorých plnú dôveru máme stále v rukách. V súčasnosti naše služby využívajú už pod značkou AVIS Prestige, kde sa môžeme pýšiť silnou flotilou v podobe 80 vozidiel.

AVIS Slovensko história v chronológii

1996 – Rent a car založená spoločnosť AVIS Slovensko s flotilou 25 áut.
1997 – Nábor prvých zamestnancov, nákup nových automobilov ,zavedenie až 12 kategórii, najširšia ponuka v krajine.
1998 – Leasing založenie operatívneho lízingu ako č.2 subdivízie ( v roku 2003 sa osamostatnila do separátnej právnej štruktúry) AVIS sa stal najväčšou autopožičovňou v krajine (podľa počtu áut, nájmov, a pobočiek).
2000 – Počet nájmov za mesiac prekročil 100.
2001 – Rent a Car sublicencie podpis prvých 4 sublicenčných zmlúv , otvorenie pobočiek v mestách Nitra, Banská Bystrica, Poprad, a Košice.
2002 – Van Rental založenie č.3 subdivízie AVIS v krajine, prenájom úžitkových aut.
2004 – Slovensko sa stalo členom EU, implementácia medzinárodného systému na prenájom áut AVIS Wizard.
2005 – AVIS jediná spoločnosť na trhu ponúkajúca až 16 kategórií.
2006 – Otvorenie 15 zastúpení Autopožičovne po celom území SR.
2007 – Celková flotila prekročila 725 automobilov.
2010 – Zmena štruktúry spoločnosti na nový model komplexnej integrovanej vertikálnej štruktúry pod jednotným názvom United Group prevádzkujúcim služby prenájmu áut.
2013 – Celkový počet zastúpení dosiahol 22. AVIS Slovensko dosiahol prvý krát ocenenie Superbrands (Prvý rok kedy Superbrands začal pôsobiť na Slovensku).
2014 – AVIS získal Superbrands ocenenie 2. rok za sebou.
2015 – Celkový počet kategórií dosiahol 22 typov áut a až 35 modelov, ide o najväčšiu ponuku v krajine. Priemerný vek áut dosiahol 9 mesiacov. Založenie subdivízie č.5 pod názvom Avis Maxirent. AVIS získal Superbrands ocenenie po 3. rok za sebou. V divízii úžitkových áut vzrástol počet nájmov o 550%.
2016 – Otvorenie call centra, AVIS je prvou autopožičovňou s call centrom v krajine. AVIS získal ocenenie 4. rok za sebou. Flotila prekročila magickú hranicu 1000 áut vo flotile. V divízii úžitkových áut ponúkame prvý krát v histórii chladiarenské automobily. AVIS získal ocenenie 4. rok za sebou. Otvorenie 11 zastúpení pre prenájom úžitkových áut. Prvý krát v histórii sme založili lojálny -marketingový plán s názvom AVIS Ambassador Maxirent. Celkový podiel nákupu spoločnosti AVIS vs trh prekročil 1,6%. Celkový počet nájmov za rok prekročil 12 000.
2017 – Intelligent Zákaznícky dotazník – AVIS ako prvá autopožičovňa uviedol na trh zákaznícky dotazník za cieľom zvýšenia kvality poskytovaných služieb. Subdivízia AVIS Maxirent doplnená o novú službu pre high-end zákazníkov s názvom AVIS Super Maxirent. Celková flotila skupiny prekročila 1 300 automobilov.
2017 – Založená značka AVIS Prestige na Slovensku s flotilou 80 automobilov.

Nahlásenie chyby

Našli ste na stránke chybu alebo nefunkčnú časť? Napíšte nám prosím a pomôžete nám urýchliť jej nápravu.